Media o Michale Wypiju

Inicjatywom Michała Wypija towarzyszą lokalne i ogólnopolskie media. Na tej stronie możesz zapoznać się z relacjami i komentarzami na temat działalności kandydata Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Olsztyna.

Praca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

michał wypijPolityk z Olsztyna został doradcą w kancelarii premiera. Michał Wypij do tej pory był doradcą wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Teraz z ministerstwa przechodzi do kancelarii premiera. Zapowiada, że zakres jego obowiązków się zwiększy.

Więcej w linku:

Kandydat na prezydenta Olsztyna będzie doradzał premierowi. Czym się zajmie?

michał wypijDotychczas pracował jako doradca w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwanie na wyższym szczeblu. Michał Wypij, przewodniczący olsztyńskiego Porozumienia i zarazem kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna, będzie doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej w linku:

https://olsztyn.tvp.pl/38598443/michal-wypij-doradca-premiera-wybory-licze-ze-prawica-wygra

 

michał wypijKandydat prawicy pochwalił się właśnie nowym stanowiskiem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od razu zapowiedział jednak, że w przypadku zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Olsztynie z posady doradcy zrezygnuje.

Więcej w linku:

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,23808198,michal-wypij-dostal-posade-i-gotow-jest-sie-jej-zrzec.html

 

Olsztyn ma ogromny potencjał do wykorzystania

michał wypijWspólne rządy Piotra Grzymowicza i PO szkodzą Olsztynowi. Nie pozwalają rozwinąć skrzydeł. Ucieka nam czołówka miast wojewódzkich w Polsce. Ja proponuję rozwój i szukanie przewag dla stolicy Warmii i Mazur – powiedział w Porannych Pytaniach Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Więcej w linku:

Michał Wypij: Olsztyn ma ogromny potencjał do wykorzystania, który przez lata był marnowany

Jest nadzieja dla Olsztyna

michał wypijChcę skończyć z polityką stagnacji w Olsztynie i kadencjami zmarnowanych szans – mówi kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna Michał Wypij. Dodał, że widzi szanse na rozwój miasta w realizacji rządowych projektów.

Więcej w linku:

http://m.niezalezna.pl/231242-jest-nadzieja-dla-olsztyna#.W1NRAOqPbV8.facebook

 

 

33 miliony złotych dotacji dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

michał wypijPonad 2,5 tys. studentów i pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego skorzysta m.in. ze staży na zagranicznych uczelniach. To jedna z szans, jaką przed olsztyńską uczelnią otwiera dotacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort na podwyższenie poziomu kształcenia przekazał 32 mln złotych.

Więcej w linku: https://olsztyn.tvp.pl/35994785/uwm-z-milionami-ta-dotacja-stwarza-szanse-studentom-i-naukowcom

 

michał wypijZ tak zwanego programu rozwojowego ma skorzystać łącznie ponad 2 i pół tysiąca osób. Wszystko po to, żeby absolwenci uczelni szybciej odnajdowali się na rynku pracy i nie zostawali bezrobotnymi magistrami. Symboliczny czek przekazał dziś doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej w linku: https://ro.com.pl/uniwersytet-otrzymal-32-mln-zlotych-dotacji-chcemy-budowania-pomostow-pomiedzy-nauka-a-biznesem/01377395

michał wypijWniosek UWM był jednym z 3 najlepiej przygotowanych w tej grupie. W związku z tym uczelnia otrzymała jedną z największych dotacji – 32,7 mln zł. Budżet całego konkursu wynosi 250 mln zł – poinformował Michał Wypij.

Więcej w linku:

http://www.uwm.edu.pl/egazeta/rozwoj-mocnym-wsparciem

Zortax podpisał umowę o współpracy z UWM

michał wypij
Ceniony w świecie olsztyński producent drukarek podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Zainteresowani mają prowadzić wspólne prace badawcze, uruchomiony ma być też program stażowy dla studentów oraz organizowane wydarzenia naukowo-techniczne.
Więcej w linku:
http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,22884297,zortrax-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-uwm-foto.html
michał wypijTo pierwsza w Polsce tak szeroko zakrojona umowa między firmą działającą w druku 3D, a uczelnią wyższą. 
Więcej w linku:
https://ro.com.pl/studenci-uwm-poznaja-tajniki-druku-3d-zortrax-podpisal-umowe-z-uczelnia/01372155
michał wypijOlsztyńska firma Zortrax jest polskim dostawcą kompleksowych rozwiązań dla druku 3D. Są one dostępne obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie. Współpraca z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim będzie polegać na prowadzeniu wspólnych badań, uruchamianiu programów stażowych dla studentów, transferze wiedzy oraz organizacji wydarzeń naukowo-technicznych. Umowę podpisano 11 stycznia w Kortowie.
Więcej w linku:
http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/2429/uniwersytet-warminsko-mazurski-podpisal-umowe-z-firma-zortrax.html